Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren Lindesberg 22 janauari

23 JAN 2012 17:38
Den första Utmanaren för i år genomfördes tillsammans med Nora SS söndagen den 22 januari i Energikälla i Lindesberg. Tävlingen flöt på bra och många fina resultat presterades. Vi tackar alla funktionärer för stor hjälp och publiken för fin support! Stort grattis till Linnea Norlén och Matilda Wilhelmsson för erövrandet av Lilla Pokalen och till Miriam Langarap för Mellan Pokalen!
  • Uppdaterad: 10 JUL 2012 17:41

Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren    Utskriftsdatum  22 januari 2012   
  Tävlingsort  Lindesberg    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 januari 2012         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Liedström  Lindesbergs SS            21.41   
Alice Zetterman  1999  Nora Simsällskap            22.05   
Matilda Wilhemsson  1997  Lindesbergs SS            25.56   
Ida Sander  2000  Nora Simsällskap            26.46   
Emma Eriksson  2002  Nora Simsällskap            26.84   
Alva Törling  2001  Nora Simsällskap            26.92   
Elvira Sjöbacka  2001  Lindesbergs SS            28.49   
Kajsa Carlsson  2001  Lindesbergs SS            28.65   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Eriksson  1998  Lindesbergs SS            26.55   
Colin Petersen/mattikainen  2000  Lindesbergs SS            26.97   
Emil Gestsson  2002  Nora Simsällskap            28.42   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Zetterman  1997  Nora Simsällskap            40.30   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs SS            47.81   
Saga  1998  Nora Simsällskap            48.37   
Linnea Norlen  1999  Lindesbergs SS            48.49   
Alice Zetterman  1999  Nora Simsällskap            48.52   
Iona Pettersson  1996  Nora Simsällskap            48.59   
Agnes Asplund  2001  Lindesbergs SS            54.36   
Alva Törling  2001  Nora Simsällskap            57.46   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michal Laczewski  2002  Lindesbergs SS            50.70   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Zetterman  1997  Nora Simsällskap            1:30.85   
Cornelia Eklöf  1996  Nora Simsällskap            1:35.92   
Saga  1998  Nora Simsällskap            1:39.14   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Törnblom  1996  Lindesbergs SS            16.62   
Anna Liedström  Lindesbergs SS            16.88   
Alice Zetterman  1999  Nora Simsällskap            19.20   
Matilda Wilhemsson  1997  Lindesbergs SS            19.63   
Ida Sander  2000  Nora Simsällskap            20.17   
Elvira Sjöbacka  2001  Lindesbergs SS            24.03   
Alva Törling  2001  Nora Simsällskap            24.11   
Emma Eriksson  2002  Nora Simsällskap            24.91   
Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs SS            26.23   
10  Kajsa Carlsson  2001  Lindesbergs SS            27.03   
11  Greta Nilsson  2001  Lindesbergs SS            31.06   
Felicia Pettersson  2003  Lindesbergs SS            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Eriksson  1998  Lindesbergs SS            21.26   
Emil Gestsson  2002  Nora Simsällskap            21.67   
Colin Petersen/mattikainen  2000  Lindesbergs SS            22.72   
Alvar Tegin  2002  Lindesbergs SS            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Liedström  Lindesbergs SS            37.90   
Mimi Boström  1997  Nora Simsällskap            37.93   
Iona Pettersson  1996  Nora Simsällskap            40.81   
Linnea Norlen  1999  Lindesbergs SS            42.25   
Alice Zetterman  1999  Nora Simsällskap            43.65   
Karin Sjönneby  1997  Lindesbergs SS            44.00   
Agnes Asplund  2001  Lindesbergs SS            45.52   
Ida Sander  2000  Nora Simsällskap            46.32   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wellander  2000  Lindesbergs SS            45.53   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Zetterman  1997  Nora Simsällskap            1:20.64   
Cornelia Eklöf  1996  Nora Simsällskap            1:23.45   
Anna Liedström  Lindesbergs SS            1:25.78   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs SS            1:31.18   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Laczewski  2002  Lindesbergs SS            1:33.02   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Liedström  Lindesbergs SS            21.93   
Matilda Wilhemsson  1997  Lindesbergs SS            24.04   
Alice Zetterman  1999  Nora Simsällskap            24.09   
Saga  1998  Nora Simsällskap            24.37   
Linnea Norlen  1999  Lindesbergs SS            24.53   
Ida Sander  2000  Nora Simsällskap            24.96   
Alva Törling  2001  Nora Simsällskap            27.49   
Emma Eriksson  2002  Nora Simsällskap            28.09   
Agnes Asplund  2001  Lindesbergs SS            29.03   
10  Greta Nilsson  2001  Lindesbergs SS            29.81   
11  Elvira Sjöbacka  2001  Lindesbergs SS            30.82   
12  Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs SS            34.78   
13  Alma Sjöbacka  2003  Lindesbergs SS            34.90   
14  Kajsa Carlsson  2001  Lindesbergs SS            37.70   
15  Frida Norgren  2003  Lindesbergs SS            37.71   
16  Linnea Eriksson  2004  Nora Simsällskap            38.11   
17  Maja Svensson  Lindesbergs SS            45.99   
18  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs SS            46.85   
Felicia Pettersson  2003  Lindesbergs SS            DNS   
Lisa Törnblom  1996  Lindesbergs SS            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michal Laczewski  2002  Lindesbergs SS            26.20   
Emil Gestsson  2002  Nora Simsällskap            27.04   
Edvin Eriksson  1998  Lindesbergs SS            28.64   
Alvar Tegin  2002  Lindesbergs SS            29.50   
Colin Petersen/mattikainen  2000  Lindesbergs SS            32.96   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Zetterman  1997  Nora Simsällskap            47.87   
Anna Liedström  Lindesbergs SS            49.69   
Alice Zetterman  1999  Nora Simsällskap            52.39   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs SS            52.53   
Iona Pettersson  1996  Nora Simsällskap            53.44   
Mimi Boström  1997  Nora Simsällskap            54.18   
Karin Sjönneby  1997  Lindesbergs SS            54.91   
Cornelia Eklöf  1996  Nora Simsällskap            56.39   
Ida Sander  2000  Nora Simsällskap            57.91   
10  Alva Törling  2001  Nora Simsällskap            59.56   
11  Emma Eriksson  2002  Nora Simsällskap            59.59   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wellander  2000  Lindesbergs SS            56.02   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Törnblom  1996  Lindesbergs SS            1:44.60   
Anna Liedström  Lindesbergs SS            1:48.49   
Saga  1998  Nora Simsällskap            1:54.23   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Liedström  Lindesbergs SS            19.01   
Cornelia Eklöf  1996  Nora Simsällskap            23.16   
Saga  1998  Nora Simsällskap            23.27   
Alice Zetterman  1999  Nora Simsällskap            24.77   
Karin Sjönneby  1997  Lindesbergs SS            26.10   
Matilda Wilhemsson  1997  Lindesbergs SS            29.66   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michal Laczewski  2002  Lindesbergs SS            23.48   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Zetterman  1997  Nora Simsällskap            41.88   
Iona Pettersson  1996  Nora Simsällskap            45.26   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs SS            48.54   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Zetterman  1997  Nora Simsällskap            1:34.84   
Cornelia Eklöf  1996  Nora Simsällskap            1:43.17   
Iona Pettersson  1996  Nora Simsällskap            1:46.50   
Saga  1998  Nora Simsällskap            1:46.69   
Mimi Boström  1997  Nora Simsällskap            1:47.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  22 januari 2012 
Licensierad till: Lindesbergs Simsällskap  Utskriftstid  16:42 
 
Skribent: Annika Waldén

Postadress:
Lindesbergs SS - Simidrott
Kungsgatan 39, Kungsgatan 39
71130 Lindesberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info