Hoppa till sidans innehåll

Höstsimiaden i Västerås

09 DEC 2012 18:48
Den 24 november 2012 var LSS med ett gäng duktiga simmare i Västerås på Höstsimiaden. Fantastiskt fina resultat gjordes. LSS fick glänsa med ett antal medaljer i både brons, silver och guld som Miriam och Michal erövrade. Vi säger ett stolt GRATTIS till alla våra simmare som deltog i denna hårda konkurrens!
  • Uppdaterad: 08 JUN 2016 01:33

Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2012    Utskriftsdatum  26 november 2012   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  20:41   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2012         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    33.17  1:10.50  1:49.77    2:27.67   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    36.96  1:18.19  2:00.58    2:38.03   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    35.07  1:15.12  1:56.61    2:38.74   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    36.86  1:18.41  1:59.83    2:40.04   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    35.62  1:16.75  1:59.32    2:40.13   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    36.61  1:18.68  2:03.53    2:44.91   
Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus    37.26  1:20.59  2:06.28    2:50.84   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    40.21  1:26.39  2:14.55    2:59.91   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    40.03  1:27.77  2:16.39    3:03.56   
10  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    39.05  1:26.32  2:16.51    3:04.63   
11  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    42.99  1:31.69  2:20.05    3:04.86   
12  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare    42.57  1:31.85  2:20.71    3:05.16   
13  Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus    40.42  1:29.01  2:19.48    3:07.23   
14  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    41.12  1:31.03  2:23.02    3:11.51   
15  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    46.39  1:40.65  2:35.91    3:34.49   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            40.33   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            43.15   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            46.39   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            47.97   
Leonard Lindvall  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Simon Svensson  2001  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flicko 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            20.67   
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            21.17   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            21.47   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap            23.04   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            23.24   
Fiona Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            28.49   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            31.03   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flicko 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            17.28   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            17.33   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            17.88   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            18.53   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            18.69   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            19.03   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            19.22   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            19.34   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            20.20   
10  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap            20.46   
11  Ilse Renkema  2002  Nyköpings Simsällskap            20.90   
12  Wilma Kuivaniemi  2002  Västerås Simsällskap            21.01   
13  Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            21.17   
14  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            21.94   
15  Josefine Stenman  2002  Simklubben Nautilus            21.97   
16  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap            22.68   
17  Klara Gustafson  2002  Strängnäs Simsällskap            22.71   
18  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            22.96   
19  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            23.37   
20  Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare            23.54   
21  Silvia Lü  2002  Västerås Simsällskap            24.02   
22  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap            24.12   
23  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            24.97   
24  Moa Svärd  2002  Strängnäs Simsällskap            25.86   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    1:17.85  2:39.47  4:00.11    5:20.37   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    1:15.81  2:39.05  3:58.30    5:27.15   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    1:20.76  2:53.59  4:26.84    5:54.51   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    1:25.37  2:58.62  4:31.06    6:00.55   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    1:21.50  2:57.63  4:33.09    6:06.26   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    1:43.01  3:36.72  5:24.92    7:10.54   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    32.16        1:06.53   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    33.89        1:11.66   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    34.44        1:12.69   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    35.79        1:14.97   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    36.86        1:15.40   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    37.50        1:17.83   
Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus    38.41        1:19.78   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    39.61        1:21.60   
Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    41.56        1:24.75   
10  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    39.55        1:24.89   
11  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare    40.65        1:25.37   
12  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    41.44        1:25.77   
13  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    40.63        1:27.75   
14  Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus    40.23        1:27.89   
15  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    42.38        1:30.05   
16  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    43.38        1:31.14   
17  Alexandra Rundgren  2001  Nyköpings Simsällskap    41.18        1:32.00   
18  Agnes Asplund  2001  Lindesbergs Simsällskap    43.48        1:32.08   
19  Johanna Allerhed  2001  Eskilstuna Simklubb    44.54        1:33.83   
20  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    44.60        1:33.96   
21  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    45.67        1:34.98   
22  Adelina Persson  2001  Katrineholms Simsällskap    43.06        1:35.81   
23  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    44.73        1:40.94   
24  Alva Bengtsson  2001  Eskilstuna Simklubb    47.31        1:45.35   
25  Julia Jörtsö  2001  Eskilstuna Simklubb    50.69        1:46.67   
26  Minna Billström  2001  Strängnäs Simsällskap    49.91        1:47.51   
27  Natalie Frejdig  2001  Köpings Simsällskap    49.17        1:48.23   
28  Sara Jarnfeldt  2001  Eskilstuna Simklubb    1:00.60        2:10.63   
29  Hilma Edwardson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:00.05        2:17.76   
Ariadna Karlsson  2001  Simklubben Nautilus            DNS   
Sara Elmgart  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    31.26        1:05.67   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    32.62        1:08.03   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    34.61        1:12.25   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    34.89        1:12.81   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    34.77        1:12.84   
Linn Boije  2000  Nyköpings Simsällskap    34.29        1:15.29   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.11        1:15.31   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    36.91        1:15.31   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    35.19        1:15.43   
10  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    35.74        1:15.83   
11  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    36.68        1:16.21   
12  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    36.35        1:16.86   
13  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    37.79        1:19.44   
14  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians    37.62        1:19.71   
15  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    37.28        1:20.53   
16  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    38.33        1:21.27   
17  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    38.53        1:21.56   
18  Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    38.46        1:28.38   
19  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    40.47        1:28.80   
20  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    41.40        1:29.19   
21  Lovisa Bergman  2000  Simklubben Nautilus    41.84        1:29.49   
22  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    43.17        1:29.94   
23  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb    42.71        1:32.24   
24  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    47.02        1:41.43   
25  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus    45.80        1:45.02   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            DNS   
Isabella Röbech  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Michelle Cen  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare    51.11        1:47.14   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    51.13        1:48.56   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simsällskap            DNS   
Alexander Lindvall  2003  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    39.49        1:25.20   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    42.86        1:29.18   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    43.24        1:32.15   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    44.26        1:36.64   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    46.06        1:38.79   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    48.00        1:40.56   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    47.87        1:41.80   
Simon Svensson  2001  Simklubben Nautilus    51.18        1:47.14   
Leonard Lindvall  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            39.82   
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            40.88   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            41.38   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap            44.13   
Sara Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            44.41   
Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb            45.45   
Emma Qvisth  2003  Köpings Simsällskap            45.72   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            46.82   
Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            47.27   
10  Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap            48.10   
11  Isabella Alfiero  2003  Västerås Simsällskap            48.77   
12  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Simklubben Nautilus            48.78   
13  Frida Björklund  2003  Västerås Simsällskap            49.58   
14  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            50.18   
15  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            51.41   
16  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            55.30   
17  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            56.67   
18  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap            57.56   
19  Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            57.73   
19  Rebecka Molin  2004  Västerås Simsällskap            57.73   
21  Jonna Sandberg  2003  Köpings Simsällskap            57.79   
22  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            58.36   
23  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            1:00.16   
24  Stina Lorenzoni Wadin  2003  Eskilstuna Simklubb            1:00.27   
25  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            1:04.10   
Elsa Hultman  2003  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Jennifer Gustavsson  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            34.86   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            34.91   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            35.17   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            37.10   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            37.21   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            37.26   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            37.59   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            38.10   
Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap            38.48   
10  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            39.23   
11  Wilma Kuivaniemi  2002  Västerås Simsällskap            39.47   
12  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            39.56   
13  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            39.88   
14  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            40.12   
15  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap            42.03   
16  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap            42.09   
17  Ilse Renkema  2002  Nyköpings Simsällskap            42.26   
18  Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            42.39   
19  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            43.21   
20  Moa Svärd  2002  Strängnäs Simsällskap            43.56   
21  Klara Gustafson  2002  Strängnäs Simsällskap            44.47   
22  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            44.89   
23  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap            44.96   
24  Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            44.98   
25  Silvia Lü  2002  Västerås Simsällskap            45.18   
26  Judith Olsson  2002  Katrineholms Simsällskap            45.34   
27  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            45.55   
28  Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare            45.59   
29  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap            46.69   
30  Josefine Stenman  2002  Simklubben Nautilus            49.01   
31  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            52.47   
32  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap            54.42   
33  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            55.09   
34  Johanna Hermansson  2002  Eskilstuna Simklubb            58.93   
Siriamne Daneus  2002  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    38.23        1:19.74   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    46.31        1:32.38   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    45.72        1:33.21   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    48.64        1:42.90   
Leonard Lindvall  2001  SK Strängnäs Frisimmare    53.07        1:45.74   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    54.86        1:52.07   
Simon Svensson  2001  Simklubben Nautilus    55.74        1:55.53   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    40.92        1:23.36   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    42.96        1:27.60   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    44.87        1:32.03   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    44.23        1:32.50   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    46.41        1:32.95   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare    47.64        1:37.97   
Willy Orréll  2000  Köpings Simsällskap    55.34        1:50.25   
Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            DNS   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flick 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    43.85        1:31.98   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    44.86        1:32.38   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    45.49        1:37.71   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    47.58        1:42.00   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    50.80        1:46.87   
Ye-Song Kim  2001  Västerås Simsällskap    51.12        1:46.92   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    50.90        1:48.11   
Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare    51.57        1:50.12   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    52.42        1:50.57   
10  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    52.62        1:51.34   
11  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    53.65        1:52.86   
12  Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus    53.81        1:53.06   
13  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    51.29        1:53.15   
14  Agnes Asplund  2001  Lindesbergs Simsällskap    53.94        1:54.43   
15  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    54.66        1:54.72   
16  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    56.15        1:56.88   
17  Julia Jörtsö  2001  Eskilstuna Simklubb    56.92        1:57.65   
18  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap    55.90        1:58.98   
19  Minna Billström  2001  Strängnäs Simsällskap    55.77        1:59.71   
Ariadna Karlsson  2001  Simklubben Nautilus            DNS   
Natalie Frejdig  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flick 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    40.40        1:26.26   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    41.30        1:28.31   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    42.80        1:28.58   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    44.39        1:32.42   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    43.33        1:32.60   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    47.11        1:34.08   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    46.44        1:36.65   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    45.66        1:37.93   
Linn Boije  2000  Nyköpings Simsällskap    45.15        1:37.99   
10  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    46.02        1:38.33   
11  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    47.92        1:41.64   
12  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    47.36        1:41.68   
13  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    47.96        1:43.13   
14  Ronja Colldén  2000  Strängnäs Simsällskap    50.13        1:43.79   
15  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    49.41        1:43.94   
16  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    48.77        1:44.71   
17  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    49.25        1:44.85   
18  Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    48.64        1:45.42   
19  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb    51.46        1:46.91   
20  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    52.05        1:47.83   
21  Lovisa Bergman  2000  Simklubben Nautilus    52.29        1:51.50   
22  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus    1:05.18        2:19.62   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            DNS   
Isabella Röbech  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artur Romin  2003  Strängnäs Simsällskap            52.13   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            52.63   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            53.70   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            57.22   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            57.90   
Elias Andersson  2003  Västerås Simsällskap            58.41   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            59.03   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            1:00.03   
Oscar Svensson  2003  Strängnäs Simsällskap            1:10.31   
10  Harris Dzanic  2005  Nyköpings Simsällskap            1:15.48   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            DNS   
Alexander Lindvall  2003  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            48.33   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            50.80   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            51.47   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap            54.25   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            54.63   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            56.04   
Erik Fredriksson  2002  Nyköpings Simsällskap            1:01.19   
Andreas Thungren  2002  Simklubben Nautilus            1:02.04   
Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap            1:03.58   
10  Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simsällskap            1:05.40   
11  William Forsström  2002  Örebro Simallians            1:09.99   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            DNS   
Sebastian Gecer  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            46.30   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            46.78   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            46.82   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap            50.15   
Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            52.35   
Sara Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            53.22   
Jennifer Gustavsson  2003  Västerås Simsällskap            54.30   
Frida Björklund  2003  Västerås Simsällskap            54.44   
Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb            56.82   
10  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Simklubben Nautilus            57.78   
11  Fiona Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            57.82   
12  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            59.06   
13  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            1:01.67   
14  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            1:01.79   
15  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            1:02.51   
16  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap            1:03.08   
17  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            1:04.86   
18  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            1:05.16   
19  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            1:12.80   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Isabella Alfiero  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Rebecka Molin  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            39.50   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            42.05   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            42.45   
Wilma Kuivaniemi  2002  Västerås Simsällskap            44.47   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            44.48   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            44.84   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            45.66   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            46.26   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            46.67   
10  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            46.92   
11  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            47.66   
12  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            49.47   
13  Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            50.21   
14  Klara Gustafson  2002  Strängnäs Simsällskap            50.30   
15  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            51.38   
16  Silvia Lü  2002  Västerås Simsällskap            51.74   
17  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap            52.36   
18  Ilse Renkema  2002  Nyköpings Simsällskap            52.42   
19  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap            52.88   
20  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            53.70   
21  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap            53.97   
22  Josefine Stenman  2002  Simklubben Nautilus            55.64   
23  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap            56.68   
24  Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare            57.06   
25  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            58.88   
26  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            59.94   
27  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap            1:00.61   
28  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            1:02.01   
29  Judith Olsson  2002  Katrineholms Simsällskap            1:02.42   
Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    38.84  1:24.21  2:17.54    2:57.28   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    40.29  1:27.55  2:29.43    3:07.74   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    42.23  1:34.95  2:30.72    3:10.20   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    44.86  1:33.32  2:31.91    3:13.19   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    46.07  1:37.39  2:31.65    3:15.34   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    50.69  1:40.20  2:39.55    3:24.44   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    50.60  1:42.95  2:41.91    3:27.16   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    33.83        1:14.94   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    38.81        1:22.88   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    39.09        1:23.80   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    38.55        1:24.65   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    41.25        1:31.23   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    43.38        1:33.26   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    44.12        1:34.49   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    42.35        1:34.84   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    45.47        1:39.07   
10  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    46.90        1:45.95   
11  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    47.18        1:47.55   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            3:07.11   
  Elias Andersson  2003      51.74        51.74   
  Linus Björk  2002      44.21        1:35.95   
  Lucas Sterling  2004      45.02        2:20.97   
  Per Granlund  2002      46.14        3:07.11   
                     
Eskilstuna SK Po 10 Oy  2002  Eskilstuna Simklubb            3:22.97   
  Carl Roos  2004      51.11        51.11   
  Henrik Tran  2004      48.85        1:39.96   
  Edvin Heikinniemi  2003      57.38        2:37.34   
  Alex Ly  2003      45.63        3:22.97   
                     
Västerås Herrar Lag 2  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Flicko 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            2:30.57   
  Filippa Sterling  2002      39.41        39.41   
  Sofia Båvenäs  2002      38.55        1:17.96   
  Edith Jernstedt  2002      35.38        1:53.34   
  Julia Holmberg  2002      37.23        2:30.57   
                     
Ösa Flickor Lag 1[2002]  2002  Örebro Simallians            2:47.31   
  Isadora Rosén  2002      41.32        41.32   
  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002      45.36        1:26.68   
  Cornelia Johansson  2003      42.02        2:08.70   
  Alicia Momats  2003      38.61        2:47.31   
                     
Västerås Damer Lag 2  2002  Västerås Simsällskap            2:54.12   
  Wilma Kuivaniemi  2002      40.76        40.76   
  Elise Ask  2003      46.88        1:27.64   
  Silvia Lü  2002      46.35        2:13.99   
  Elvira Mörtstrand  2003      40.13        2:54.12   
                     
Västerås Damer Lag 3  2002  Västerås Simsällskap            3:02.56   
  Sofi Holmberg  2003      47.72        47.72   
  Lina Rehnman  2002      44.50        1:32.22   
  Andrea Grabmüller  2002      47.02        2:19.24   
  Edith Engström  2002      43.32        3:02.56   
                     
Eskilstuna Lag 1 Fl 10 Oy  2002  Eskilstuna Simklubb            3:12.89   
  Frida Hammar  2002      41.33        41.33   
  Ida Fundberg  2002      44.09        1:25.42   
  Stella Verner  2003      47.80        2:13.22   
  Josefin Fundberg  2004      59.67        3:12.89   
                     
Nautilus Damer [2002]  2002  Simklubben Nautilus            3:14.75   
  Emma Sibelius  2002      45.80        45.80   
  Tilde Tråvén  2002      47.72        1:33.52   
  Josefine Stenman  2002      50.39        2:23.91   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      50.84        3:14.75   
                     
Västerås Damer Lag 4  2002  Västerås Simsällskap            3:17.20   
  Sara Eriksson  2003      47.76        47.76   
  Felicia Rogell  2003      48.43        1:36.19   
  Frida Björklund  2003      52.41        2:28.60   
  Isabella Alfiero  2003      48.60        3:17.20   
                     
Eskilstuna Lag 2 Fl 10 Oy  2002  Eskilstuna Simklubb            3:36.35   
  Johanna Pettersson  2003      48.77        48.77   
  Izabella Kullman  2002      51.84        1:40.61   
  Emma Björk  2002      58.70        2:39.31   
  Johanna Hermansson  2002      57.04        3:36.35   
                     
Strängnäs SS  2002  Strängnäs Simsällskap            DNS   
  Siriamne Daneus  2002                 
  Elsa Staaf  2003                 
  Moa Svärd  2002                 
  Klara Gustafson  2002              DNS   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  2000  Västerås Simsällskap            2:35.89   
  Johan Brewitz  2001      37.99        37.99   
  Gijs Dijkhuizen  2000      44.66        1:22.65   
  William Ejlegård  2000      38.79        2:01.44   
  Oscar Eriksson  2000      34.45        2:35.89   
                     
Eskilstuna Lag 1 Po 11-12  2000  Eskilstuna Simklubb            2:45.98   
  Axel Witt  2000      46.44        46.44   
  Arvid Heikinniemi  2001      43.33        1:29.77   
  Viktor Syrén  2000      40.05        2:09.82   
  Elliot Janeling  2000      36.16        2:45.98   
                     
Ösa Pojkar Lag 1  2000  Örebro Simallians            3:12.25   
  Anton Wallin  2000      58.30        58.30   
  Eric Valjus  2000      49.37        1:47.67   
  Tim Baastad  2000      39.53        2:27.20   
  Markus Engström  2001      45.05        3:12.25   
                     
SK Strängn Herrar [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            3:13.20   
  Tommy Quach  2000      46.49        46.49   
  Eric Malmquist  2003      57.86        1:44.35   
  Jesper Sandberg  2001      50.56        2:34.91   
  Leonard Lindvall  2001      38.29        3:13.20   
                     
Ösa Pojkar Lag 2  2000  Örebro Simallians            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Flicko 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskilstuna Lag 1 Fl 11-12  2000  Eskilstuna Simklubb            2:27.98   
  Katarina Lindoff  2000      43.03        43.03   
  Johanna Ly  2000      39.25        1:22.28   
  Amanda Kullman  2000      35.06        1:57.34   
  Josefin Zetterberg  2000      30.64        2:27.98   
                     
Västerås Damer Lag 1  2000  Västerås Simsällskap            2:29.55   
  Emelie Ångström  2001      38.74        38.74   
  Elin Lindgren  2000      43.17        1:21.91   
  Victoria Åberg  2001      33.46        1:55.37   
  Karolin Holmberg  2001      34.18        2:29.55   
                     
Ösa Flickor  2000  Örebro Simallians            2:30.13   
  Ida Nederman  2000      37.82        37.82   
  Lina Nederman  2000      42.82        1:20.64   
  Clara Momats  2000      37.12        1:57.76   
  Tea Tagesson  2000      32.37        2:30.13   
                     
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            2:31.75   
  Emma Bergkvist  2000      35.02        35.02   
  Clara Lönnberg  2001      42.93        1:17.95   
  Wilma Wennerberg  2001      37.97        1:55.92   
  Maja Eriksson  2002      35.83        2:31.75   
                     
Nyköping Lag 1 [2000]  2000  Nyköpings Simsällskap            2:42.00   
  Elin Kårehagen  2001      40.58        40.58   
  Linn Boije  2000      46.15        1:26.73   
  Klara Eriksson  2000      37.84        2:04.57   
  Paula Wiberg-Jansson  2001      37.43        2:42.00   
                     
Nautilus Flickor  2000  Simklubben Nautilus            2:46.15   
  Jennie Lundgren  2001      41.50        41.50   
  Amanda Hagsten  2000      47.61        1:29.11   
  Elin Karlsson  2001      43.42        2:12.53   
  Awaz Nabi Pour  2000      33.62        2:46.15   
                     
Köpings SS Damer [2000]  2000  Köpings Simsällskap            2:49.08   
  Tova Wauge  2000      42.30        42.30   
  Matilda Jungstedt  2001      50.01        1:32.31   
  Nora Laine  2000      41.81        2:14.12   
  Malin Eklund  2001      34.96        2:49.08   
                     
Eskilstuna Lag 2 Fl 11-12  2000  Eskilstuna Simklubb            2:51.55   
  Emelie Moroni  2001      42.85        42.85   
  Tilda Wik  2001      49.10        1:31.95   
  Frida Gustafsson  2001      42.18        2:14.13   
  Laura Chan  2000      37.42        2:51.55   
                     
Västerås Damer Lag 2  2000  Västerås Simsällskap            3:04.27   
  Klara Andersson  2001      48.50        48.50   
  Ye-Song Kim  2001      52.76        1:41.26   
  Victoria Molin  2000      45.82        2:27.08   
  Julia Faleke-Novy  2000      37.19        3:04.27   
                     
10  Eskilstuna Lag 3 Fl 11-12  2000  Eskilstuna Simklubb            3:06.52   
  Cindy Khuong  2000      46.73        46.73   
  Ylva Rehnholm  2000      50.15        1:36.88   
  Johanna Allerhed  2001      46.52        2:23.40   
  Maja Gustafsson  2001      43.12        3:06.52   
                     
11  Strängnäs SS  2000  Strängnäs Simsällskap            3:27.51   
  Minna Billström  2001      59.64        59.64   
  Tilda Granlund  2001      50.18        1:49.82   
  Ronja Colldén  2000      56.56        2:46.38   
  Anna Idesten  2001      41.13        3:27.51   
                     
Ösa Flickor Lag 2  2000  Örebro Simallians            DSQ   
  Salma Gabot  2001      43.53        43.53   
                     
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Pojkar 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    34.67  1:15.86  1:58.65    2:40.06   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    37.75  1:21.78  2:06.47    2:48.25   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    39.53  1:25.67  2:13.06    2:54.25   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    42.80  1:31.66  2:22.18    3:11.01   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    45.21  1:36.20  2:31.77    3:28.58   
Simon Svensson  2001  Simklubben Nautilus    47.27  1:43.42  2:42.95    3:34.91   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Flickor 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            34.52   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            38.17   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            39.19   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            39.57   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            40.32   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            41.07   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            41.13   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            42.45   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            42.94   
10  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            46.17   
11  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            46.40   
12  Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus            46.41   
13  Johanna Allerhed  2001  Eskilstuna Simklubb            47.76   
14  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            49.28   
15  Ye-Song Kim  2001  Västerås Simsällskap            49.93   
16  Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus            50.06   
17  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap            50.12   
18  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            51.96   
19  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            53.15   
20  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            1:00.31   
21  Minna Billström  2001  Strängnäs Simsällskap            1:02.50   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            22.21   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            24.55   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            26.27   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            31.67   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            20.37   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            20.48   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            21.38   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Sebastian Gecer  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
William Forsström  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    1:12.31  2:30.19  3:48.23    5:07.11   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    1:16.43  2:38.17  3:59.84    5:18.54   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    1:17.98  2:45.21  4:12.96    5:41.78   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    1:21.65  2:53.84  4:25.03    5:49.44   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    1:20.08  2:49.12  4:20.01    5:50.02   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    1:22.18  2:51.38  4:22.80    5:50.62   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    1:21.26  2:52.66  4:24.96    5:50.70   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    1:25.27  2:58.81  4:35.30    6:08.90   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    1:24.90  3:02.05  4:40.78    6:17.63   
10  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:31.62  3:16.64  4:59.27    6:35.77   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    33.47        1:12.66   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    38.16        1:17.47   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    37.39        1:17.49   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    38.35        1:22.56   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    41.21        1:23.14   
Simon Svensson  2001  Simklubben Nautilus    48.15        1:43.09   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    50.46        1:47.10   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    56.09        2:04.23   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    33.82        1:10.87   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    35.24        1:13.28   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    36.92        1:14.77   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    35.94        1:14.90   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    36.31        1:16.18   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    38.28        1:19.11   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    38.22        1:20.45   
Elliot Janeling  2000  Eskilstuna Simklubb    40.72        1:25.09   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare    40.10        1:25.24   
10  Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    40.51        1:25.33   
11  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    41.43        1:26.22   
12  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    39.53        1:26.73   
13  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    43.84        1:33.13   
14  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    48.68        1:40.84   
15  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    50.64        1:46.04   
16  Marcus Walldin  2000  Örebro Simallians    54.45        1:58.09   
Willy Orréll  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor 11oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians    48.50        1:39.61   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    45.83        1:40.53   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    50.92        1:46.89   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap    52.84        1:46.95   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    57.34        1:58.06   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor 11oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap    39.74        1:27.66   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    40.56        1:28.12   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    42.12        1:31.35   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    46.13        1:33.80   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    46.97        1:36.23   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap    47.63        1:37.14   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    47.25        1:40.74   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    50.48        1:43.68   
Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians    48.11        1:43.79   
10  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus    53.17        1:47.37   
11  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    49.34        1:47.52   
12  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    49.85        1:48.10   
13  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    53.41        1:48.91   
14  Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare    56.70        1:55.36   
15  Moa Svärd  2002  Strängnäs Simsällskap    57.13        1:58.07   
16  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus    1:02.93        2:03.50   
17  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    57.78        2:07.80   
Siriamne Daneus  2002  Strängnäs Simsällskap            DNS   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Josefine Stenman  2002  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor 11oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    36.27        1:18.65   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    39.21        1:23.28   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    41.64        1:23.97   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    39.54        1:24.40   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    40.38        1:24.76   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    41.16        1:26.20   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    41.66        1:30.78   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    43.18        1:34.56   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    44.28        1:35.19   
10  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    46.08        1:36.73   
11  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    48.03        1:39.42   
12  Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus    44.43        1:40.11   
13  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    46.47        1:40.74   
14  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare    50.01        1:41.50   
15  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    47.04        1:42.10   
16  Ye-Song Kim  2001  Västerås Simsällskap    50.06        1:43.33   
17  Johanna Allerhed  2001  Eskilstuna Simklubb    48.54        1:45.11   
18  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    50.86        1:45.41   
19  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    55.00        1:48.61   
20  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    56.05        1:51.82   
21  Minna Billström  2001  Strängnäs Simsällskap    2:01.02        2:01.02   
Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus            DNS   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            38.96   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simsällskap            45.13   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            45.26   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            46.19   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            46.60   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            48.08   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            48.64   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            49.25   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            49.84   
10  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb            57.78   
11  Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            58.47   
12  Oscar Svensson  2003  Strängnäs Simsällskap            1:02.03   
13  Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap            1:02.78   
14  Harris Dzanic  2005  Nyköpings Simsällskap            1:11.79   
15  Gustav Persson  2003  Katrineholms Simsällskap            1:12.80   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            35.88   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            36.45   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            38.85   
Erik Fredriksson  2002  Nyköpings Simsällskap            40.23   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            41.38   
Andreas Thungren  2002  Simklubben Nautilus            42.95   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            43.73   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap            45.70   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simsällskap            49.28   
10  Sebastian Gecer  2002  Västerås Simsällskap            57.78   
11  William Forsström  2002  Örebro Simallians            1:07.44   
12  Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap            1:07.73   
Emilio Nilsson  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Flicko 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    37.31        1:15.22   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    43.68        1:26.59   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    42.79        1:26.60   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    43.18        1:28.15   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    44.78        1:31.28   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    45.34        1:32.28   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    45.92        1:33.03   
Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus    43.91        1:33.63   
Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus    45.44        1:33.78   
10  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    47.33        1:34.08   
11  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    46.00        1:34.65   
12  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    46.92        1:36.24   
13  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    1:39.50        1:39.50   
14  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    51.04        1:43.42   
15  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    51.21        1:44.81   
16  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    55.01        1:55.10   
17  Alva Bengtsson  2001  Eskilstuna Simklubb    59.11        2:06.65   
18  Sara Jarnfeldt  2001  Eskilstuna Simklubb    1:09.94        2:22.26   
Sara Elmgart  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Adelina Persson  2001  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Alexandra Rundgren  2001  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Hilma Edwardson  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Flicko 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    35.22        1:13.04   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    38.17        1:19.51   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    41.19        1:24.48   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    42.38        1:25.29   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    42.15        1:25.82   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    42.68        1:26.61   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    42.73        1:27.79   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    43.27        1:27.82   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    45.48        1:32.32   
10  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    46.30        1:33.21   
11  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    48.48        1:34.84   
12  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians    45.90        1:34.90   
13  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    46.29        1:35.74   
14  Julia Faleke-Novy  2000  Västerås Simsällskap    45.71        1:36.75   
15  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    46.61        1:37.16   
16  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    47.24        1:39.56   
17  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    46.01        1:39.80   
18  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb    49.04        1:41.79   
Isabella Röbech  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
Lovisa Bergman  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Ronja Colldén  2000  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Pojka 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    43.36        1:31.92   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    45.39        1:38.32   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    53.33        1:51.69   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    52.60        1:52.22   
Simon Svensson  2001  Simklubben Nautilus    57.26        2:04.85   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            DNS   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians            DSQ   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Pojka 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    42.42        1:31.94   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    45.45        1:36.03   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    47.36        1:38.69   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    48.27        1:43.20   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    50.42        1:45.13   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    49.52        1:45.68   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    52.07        1:48.16   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    52.65        1:48.21   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare    54.28        1:55.85   
10  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    56.52        2:01.08   
11  Willy Orréll  2000  Köpings Simsällskap    1:05.94        2:22.93   
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Marcus Walldin  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            52.35   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            52.55   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap            54.58   
Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            54.69   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            54.82   
Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap            56.72   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            57.18   
Frida Björklund  2003  Västerås Simsällskap            57.46   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap            58.28   
10  Sara Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            1:00.59   
11  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb            1:01.75   
12  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            1:02.78   
13  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Simklubben Nautilus            1:02.93   
14  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            1:03.09   
15  Stina Lorenzoni Wadin  2003  Eskilstuna Simklubb            1:04.19   
16  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            1:04.21   
17  Rebecka Molin  2004  Västerås Simsällskap            1:04.56   
18  Fiona Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            1:04.70   
19  Jennifer Gustavsson  2003  Västerås Simsällskap            1:05.52   
20  Andrea Hagsten  2004  Simklubben Nautilus            1:14.78   
Elsa Hultman  2003  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Emma Qvisth  2003  Köpings Simsällskap            DSQ   
Jonna Sandberg  2003  Köpings Simsällskap            DSQ   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            46.09   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            46.64   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            46.75   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            47.27   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            47.34   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            48.33   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            48.87   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            48.97   
Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap            50.01   
10  Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap            50.11   
11  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            50.90   
12  Klara Gustafson  2002  Strängnäs Simsällskap            50.97   
13  Josefine Stenman  2002  Simklubben Nautilus            52.31   
14  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            52.65   
15  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            52.70   
16  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            52.86   
17  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap            53.25   
18  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap            54.06   
19  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            56.09   
20  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            56.73   
21  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            56.96   
22  Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            57.07   
23  Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare            57.94   
24  Moa Svärd  2002  Strängnäs Simsällskap            59.40   
25  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap            1:00.18   
26  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap            1:06.11   
27  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            1:10.65   
28  Johanna Hermansson  2002  Eskilstuna Simklubb            1:17.15   
Siriamne Daneus  2002  Strängnäs Simsällskap            DNS   
Silvia Lü  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            48.56   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            51.60   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            53.37   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            53.56   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            57.28   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            1:01.78   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            1:01.84   
Harris Dzanic  2005  Nyköpings Simsällskap            1:05.52   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            DNS   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            44.18   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            44.76   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            45.88   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            50.22   
Erik Fredriksson  2002  Nyköpings Simsällskap            50.89   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            52.99   
Sebastian Gecer  2002  Västerås Simsällskap            58.04   
Andreas Thungren  2002  Simklubben Nautilus            58.26   
William Forsström  2002  Örebro Simallians            1:15.91   
Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    40.88  1:27.97  2:16.31    2:52.98   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    40.26  1:23.31  2:16.47    2:53.28   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    43.95  1:29.63  2:19.08    3:00.04   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    41.50  1:28.02  2:22.56    3:04.39   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    42.57  1:30.24  2:22.52    3:04.47   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    42.11  1:30.53  2:25.08    3:06.19   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    43.01  1:33.18  2:27.71    3:12.93   
Linn Boije  2000  Nyköpings Simsällskap    41.89  1:32.08  2:31.76    3:16.07   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    45.73  1:36.08  2:32.96    3:16.23   
10  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    48.65  1:35.83  2:33.25    3:17.44   
11  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    47.98  1:42.25  2:37.51    3:25.29   
12  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    48.63  1:43.59  2:41.85    3:25.79   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            DNS   
Minna Johansson  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Ronja Colldén  2000  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    39.41        1:26.20   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    40.80        1:27.88   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    41.08        1:30.92   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    45.87        1:41.66   
                     
 
Gren 31, 4X50m Medley Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            2:49.83   
  Edith Jernstedt  2002      40.04        40.04   
  Julia Holmberg  2002      46.78        1:26.82   
  Sofia Båvenäs  2002      45.40        2:12.22   
  Filippa Sterling  2002      37.61        2:49.83   
                     
Västerås Damer Lag 2  2002  Västerås Simsällskap            3:16.70   
  Elise Ask  2003      51.29        51.29   
  Amelie Muhr  2003      54.38        1:45.67   
  Elvira Mörtstrand  2003      46.47        2:32.14   
  Edith Engström  2002      44.56        3:16.70   
                     
Västerås Damer Lag 3  2002  Västerås Simsällskap            3:29.68   
  Fiona Eriksson  2003      56.08        56.08   
  Matilda Lindgren  2004      56.06        1:52.14   
  Sofi Holmberg  2003      53.61        2:45.75   
  Andrea Grabmüller  2002      43.93        3:29.68   
                     
Västerås Damer Lag 4  2002  Västerås Simsällskap            3:36.96   
  Rebecka Molin  2004      1:05.07        1:05.07   
  Ebba Wolfbrandt  2003      58.32        2:03.39   
  Lina Rehnman  2002      44.98        2:48.37   
  Linnea Ejlegård  2002      48.59        3:36.96   
                     
Nautilus Damer [2002]  2002  Simklubben Nautilus            3:40.64   
  Emma Sibelius  2002      54.90        54.90   
  Josefine Stenman  2002      56.32        1:51.22   
  Tilde Tråvén  2002      58.77        2:49.99   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      50.65        3:40.64   
                     
Strängnäs SS  2002  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Ösa Flickor Lag 1[2002]  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Medley Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            3:29.76   
  Vilgot Berglund  2003      51.58        51.58   
  Per Granlund  2002      59.51        1:51.09   
  Lucas Sterling  2004      52.96        2:44.05   
  Linus Björk  2002      45.71        3:29.76   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim Flicko 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            2:10.08   
  Clara Lönnberg  2001      32.59        32.59   
  Maja Eriksson  2002      35.06        1:07.65   
  Wilma Wennerberg  2001      32.34        1:39.99   
  Emma Bergkvist  2000      30.09        2:10.08   
                     
Västerås Damer Lag 1  2000  Västerås Simsällskap            2:14.33   
  Victoria Åberg  2001      31.52        31.52   
  Emelie Ångström  2001      33.51        1:05.03   
  Karolin Holmberg  2001      34.79        1:39.82   
  Victoria Molin  2000      34.51        2:14.33   
                     
Eskilstuna Lag 1 Fl 11-12  2000  Eskilstuna Simklubb            2:16.83   
  Amanda Kullman  2000      33.92        33.92   
  Katarina Lindoff  2000      38.74        1:12.66   
  Johanna Ly  2000      33.47        1:46.13   
  Josefin Zetterberg  2000      30.70        2:16.83   
                     
Nyköping Lag 1 [2000]  2000  Nyköpings Simsällskap            2:16.88   
  Elin Kårehagen  2001      35.46        35.46   
  Linn Boije  2000      33.69        1:09.15   
  Paula Wiberg-Jansson  2001      37.01        1:46.16   
  Klara Eriksson  2000      30.72        2:16.88   
                     
Nautilus Flickor  2000  Simklubben Nautilus            2:24.47   
  Awaz Nabi Pour  2000      34.58        34.58   
  Amanda Hagsten  2000      34.87        1:09.45   
  Jennie Lundgren  2001      38.50        1:47.95   
  Elin Karlsson  2001      36.52        2:24.47   
                     
Eskilstuna Lag 2 Fl 11-12  2000  Eskilstuna Simklubb            2:36.62   
  Emelie Moroni  2001      37.01        37.01   
  Tilda Wik  2001      42.29        1:19.30   
  Frida Gustafsson  2001      39.04        1:58.34   
  Laura Chan  2000      38.28        2:36.62   
                     
Västerås Damer Lag 2  2000  Västerås Simsällskap            2:36.76   
  Julia Faleke-Novy  2000      37.42        37.42   
  Elin Lindgren  2000      40.32        1:17.74   
  Ebba Rydberg  2001      38.66        1:56.40   
  Ye-Song Kim  2001      40.36        2:36.76   
                     
Eskilstuna Lag 3 Fl 11-12  2000  Eskilstuna Simklubb            2:38.85   
  Cindy Khuong  2000      40.65        40.65   
  Ylva Rehnholm  2000      38.25        1:18.90   
  Johanna Allerhed  2001      38.59        1:57.49   
  Maja Gustafsson  2001      41.36        2:38.85   
                     
Ösa Flickor Lag 2  2000  Örebro Simallians            2:39.44   
  Minna Johansson  2000      36.90        36.90   
  Sandra Rääf  2000      40.43        1:17.33   
  Evelina Rydén  2000      43.26        2:00.59   
  Salma Gabot  2001      38.85        2:39.44   
                     
10  Strängnäs SS  2000  Strängnäs Simsällskap            2:56.69   
  Klara Gustafson  2002      44.59        44.59   
  Anna Idesten  2001      43.25        1:27.84   
  Moa Svärd  2002      45.40        2:13.24   
  Tilda Granlund  2001      43.45        2:56.69   
                     
Ösa Flickor  2000  Örebro Simallians            DNS   
  Ida Nederman  2000                 
  Lina Nederman  2000                 
  Clara Momats  2000                 
  Tea Tagesson  2000              DNS   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  2000  Västerås Simsällskap            2:16.57   
  Johan Brewitz  2001      33.44        33.44   
  William Ejlegård  2000      34.26        1:07.70   
  Gijs Dijkhuizen  2000      33.98        1:41.68   
  Oscar Eriksson  2000      34.89        2:16.57   
                     
Eskilstuna Lag 1 Po 11-12  2000  Eskilstuna Simklubb            2:28.81   
  Axel Witt  2000      37.74        37.74   
  Arvid Heikinniemi  2001      35.86        1:13.60   
  Viktor Syrén  2000      35.08        1:48.68   
  Harry Chan  2001      40.13        2:28.81   
                     
Ösa Pojkar Lag 2  2000  Örebro Simallians            2:45.27   
  Tim Baastad  2000      34.41        34.41   
  Anton Wallin  2000      43.54        1:17.95   
  Marcus Walldin  2000      51.34        2:09.29   
  Eric Valjus  2000      35.98        2:45.27   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  26 november 2012 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
Skribent: Annika Waldén

Postadress:
Lindesbergs SS - Simidrott
Kungsgatan 39, Kungsgatan 39
71130 Lindesberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info