Hoppa till sidans innehåll

Höstsimaden, Kumla 26 november

27 NOV 2011 12:32
3 simmare från LSS deltog i Mellansvenska Simförbundets tävling Simiaden i Kumla och gjorde det jättebra. I varje gren som LSS fanns representerade, stod någon av våra simmare på prispallen. Michal åkte hem med hela 2 guld, 1 silver och 2 brons. Jennifer fick med sig 4 brons och Miriam knep silvermedaljen på 50 frisim.
  • Uppdaterad: 06 DEC 2011 17:13

Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2011    Utskriftsdatum  26 november 2011   
  Tävlingsort  Kumla    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Simklubben Nautilus         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2011         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    34.53  1:13.54  1:55.32    2:35.11   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    36.58  1:17.65  2:01.68    2:42.26   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    37.34  1:20.69  2:04.71    2:50.05   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    40.30  1:24.34  2:08.66    2:52.30   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    39.35  1:24.30  2:11.20    2:57.44   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    42.14  1:29.96  2:17.47    3:01.55   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    42.10  1:29.32  2:19.11    3:02.43   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    43.52        3:12.65   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar 12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            40.06   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            41.65   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            49.53   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            50.10   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            51.83   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flicko 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            19.71   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            20.53   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            22.88   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            23.19   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            23.23   
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            23.50   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            23.76   
Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            24.95   
Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            DSQ   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Tyra König  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flicko 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            17.50   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            18.84   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            18.97   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            19.23   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            19.35   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            20.06   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            22.08   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            24.01   
Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus            24.84   
10  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            26.15   
11  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            26.16   
12  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap            27.04   
Alda Wistrand  2001  Simklubben Nautilus            DSQ   
Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    1:16.85  2:37.84  3:58.25    5:16.31   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    1:18.61  2:44.37  4:10.86    5:35.58   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    1:23.86  2:59.06  4:34.78    6:06.37   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    1:37.37  3:27.12  5:20.68    7:08.93   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    34.52        1:13.26   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    37.66        1:16.56   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    37.86        1:17.82   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    37.35        1:19.71   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare    38.15        1:21.61   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    39.07        1:22.02   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    39.17        1:22.36   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    40.38        1:22.86   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    40.10        1:25.24   
10  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians    41.32        1:26.54   
11  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    40.67        1:27.04   
12  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    43.02        1:31.29   
13  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    42.97        1:35.83   
14  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    48.80        1:51.13   
15  Ida Vizia  2000  Västerås Simsällskap    54.35        1:58.81   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    30.46        1:04.48   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    34.22        1:10.03   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.58        1:10.36   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    35.22        1:13.33   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    36.24        1:14.07   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.91        1:15.18   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    37.39        1:16.44   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    36.57        1:16.58   
Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    36.59        1:17.06   
10  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    38.06        1:19.71   
11  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    38.58        1:21.05   
12  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    38.99        1:21.97   
13  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    40.40        1:22.59   
14  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    38.76        1:22.79   
15  Elina Adolfsson  1999  Simklubben Nautilus    38.03        1:23.01   
16  Sofia Sundqvist  1999  Västerås Simsällskap    39.29        1:24.39   
17  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simsällskap    40.72        1:25.98   
18  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    41.40        1:26.35   
19  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap    40.93        1:27.58   
20  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    45.61        1:34.78   
21  Vanja Haals  1999  Västerås Simsällskap    46.51        1:46.51   
Linnea Ytterstene  1999  Västerås Simsällskap            DNF   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    49.79        1:45.04   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap    56.35        1:53.19   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap    55.59        1:55.30   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    43.38        1:29.86   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    41.09        1:30.16   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    48.97        1:37.29   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    54.56        1:46.52   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            40.30   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            42.75   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            44.65   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            45.02   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            45.43   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            45.50   
Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            46.08   
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            46.60   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            46.66   
10  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            48.90   
11  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            49.17   
12  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            50.56   
13  Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare            53.06   
14  Josefine Stenman  2002  Simklubben Nautilus            54.68   
15  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            55.78   
16  Tyra König  2002  Örebro Simallians            58.25   
17  Ronja Wauge  2002  Köpings Simsällskap            59.97   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            33.71   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            34.23   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            35.63   
Felicia Fastrup  2001  SK Strängnäs Frisimmare            37.43   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            38.34   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            39.70   
Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus            41.01   
Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus            41.44   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            41.53   
10  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            44.00   
11  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            45.26   
12  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            46.84   
13  Emelie Widhe  2001  SK Strängnäs Frisimmare            47.58   
14  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap            47.88   
15  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            49.17   
16  Alda Wistrand  2001  Simklubben Nautilus            51.52   
17  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            53.38   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    44.55        1:31.96   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    47.88        1:37.64   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    49.11        1:39.66   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    51.64        1:41.04   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    52.62        1:48.57   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    56.03        1:52.90   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    38.91        1:20.66   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    40.47        1:22.27   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    43.29        1:28.51   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    45.44        1:32.23   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flick 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    43.73        1:32.82   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    45.99        1:36.99   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    47.43        1:37.30   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    47.85        1:41.21   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    48.97        1:42.74   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    50.40        1:45.79   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare    49.67        1:46.99   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    51.90        1:48.30   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    52.01        1:48.83   
10  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    53.31        1:50.75   
11  Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    53.24        1:51.60   
12  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    51.83        1:53.36   
13  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    55.07        1:59.44   
14  Ida Vizia  2000  Västerås Simsällskap    58.66        2:11.70   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flick 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    39.19        1:22.55   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    40.07        1:23.56   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    39.28        1:24.38   
Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    44.68        1:35.04   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    47.12        1:37.60   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    47.66        1:40.42   
Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    49.03        1:40.64   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    48.34        1:41.80   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simsällskap    49.20        1:42.69   
10  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    48.93        1:43.82   
11  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    49.45        1:44.42   
12  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap    48.06        1:45.03   
13  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    50.92        1:46.20   
14  Sofia Sundqvist  1999  Västerås Simsällskap    50.87        1:47.07   
15  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    50.52        1:47.17   
16  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    49.41        1:47.80   
17  Vanja Haals  1999  Västerås Simsällskap    54.87        1:52.48   
18  Elina Adolfsson  1999  Simklubben Nautilus    52.14        1:52.67   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Linnea Ytterstene  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            53.58   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            55.85   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            1:01.68   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            1:02.88   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            54.36   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            1:08.52   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            44.28   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            48.68   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            50.34   
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            52.20   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            52.47   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            53.09   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            53.77   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            53.85   
Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            56.93   
10  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            56.99   
11  Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare            1:01.82   
12  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            1:01.91   
13  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            1:02.61   
14  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            1:10.99   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Tyra König  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            37.64   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            41.47   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            43.89   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            44.41   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            45.48   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            46.92   
Felicia Fastrup  2001  SK Strängnäs Frisimmare            47.89   
Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus            48.72   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            49.35   
10  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            51.04   
11  Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus            51.56   
12  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            52.54   
13  Alda Wistrand  2001  Simklubben Nautilus            56.39   
14  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            1:00.55   
15  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            1:03.73   
Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    39.86  1:26.05  2:15.69    2:52.84   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    43.10  1:27.61  2:20.44    2:58.30   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    43.02  1:27.84  2:22.43    3:02.63   
Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    43.61  1:31.54  2:28.13    3:13.35   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    48.11  1:41.39  2:42.15    3:32.23   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.04        1:13.15   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    37.93        1:22.37   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    41.89        1:31.06   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    43.36        1:38.48   
Elina Adolfsson  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Flicko 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            2:26.63   
  Victoria Åberg  2001      34.96        34.96   
  Emelie Ångström  2001      39.92        1:14.88   
  Karolin Holmberg  2001      38.07        1:52.95   
  Hannah Brunzell  2001      33.68        2:26.63   
                     
Nautilus Flickor  2001  Simklubben Nautilus            2:55.56   
  Elsa Jansson  2002      41.88        41.88   
  Elin Karlsson  2001      40.76        1:22.64   
  Jennie Lundgren  2001      40.69        2:03.33   
  Alda Wistrand  2001      52.23        2:55.56   
                     
Västerås Lag 2  2001  Västerås Simsällskap            2:58.38   
  Nora Johansson  2001      48.12        48.12   
  Julia Holmberg  2002      46.11        1:34.23   
  Sofia Båvenäs  2002      45.14        2:19.37   
  Edith Jernstedt  2002      39.01        2:58.38   
                     
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
Ösa [2001]  2001  Örebro Simallians            DSQ   
  Alicia Momats  2003      46.30        46.30   
  Isadora Rosén  2002      47.74        1:34.04   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            2:34.71   
  Harald Brobacke  1999      37.41        37.41   
  Anton Johansson  1999      44.68        1:22.09   
  Emil Skytt  1999      40.58        2:02.67   
  Alessandro Bonetti  1999      32.04        2:34.71   
                     
Nautilus Pojkar  1999  Simklubben Nautilus            2:56.49   
  Alexander Karlsson  1999      41.40        41.40   
  Vilmer Jansson  2000      50.23        1:31.63   
  Robin Gunnarsson  1999      45.94        2:17.57   
  Dennis Tillquist  1999      38.92        2:56.49   
                     
Västerås Herrar Lag 2  1999  Västerås Simsällskap            3:03.48   
  Oscar Eriksson  2000      46.21        46.21   
  Gijs Dijkhuizen  2000      49.94        1:36.15   
  William Ejlegård  2000      43.16        2:19.31   
  Victor Nilsson  2000      44.17        3:03.48   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Flicko 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:26.13   
  Amanda Hyllbrant  1999      38.33        38.33   
  Anna Eriksson  1999      37.71        1:16.04   
  Emma Bergkvist  2000      34.96        1:51.00   
  Adina Nyström  1999      35.13        2:26.13   
                     
Ösa Lag 1 [1999]  1999  Örebro Simallians            2:33.20   
  Clara Momats  2000      40.76        40.76   
  Isabelle Fredriksson  1999      38.40        1:19.16   
  Ida Nederman  2000      39.55        1:58.71   
  Tea Tagesson  2000      34.49        2:33.20   
                     
Strängnäs F 11-12  1999  Strängnäs Simsällskap            2:43.70   
  Linnea Åkerman  1999      41.68        41.68   
  Helena Westerlund  1999      46.61        1:28.29   
  Amanda Granlund  1999      42.05        2:10.34   
  My Lord  1999      33.36        2:43.70   
                     
Köpings SS Damer  1999  Köpings Simsällskap            2:49.56   
  Tova Wauge  2000      45.46        45.46   
  Malin Eklund  2001      44.64        1:30.10   
  Nora Laine  2000      44.33        2:14.43   
  Julia Budde  1999      35.13        2:49.56   
                     
Ösa Lag 2 [1999]  1999  Örebro Simallians            3:06.67   
  Terese Engström  1999      45.18        45.18   
  Sandra Rääf  2000      52.28        1:37.46   
  Minna Johansson  2000      51.78        2:29.24   
  Maja Jansson  1999      37.43        3:06.67   
                     
Nautilus Lag 1  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
Västerås Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Rebecca Båvenäs  1999      44.99        44.99   
                     
Västerås Lag 2  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Ebba Bergqvist  2000      44.44        44.44   
  Julia Johansson  1999      47.62        1:32.06   
                     
Västerås Lag 3  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Victoria Molin  2000      46.00        46.00   
  Vanja Haals  1999      54.30        1:40.30   
                     
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Pojkar 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    38.25  1:21.91  2:06.86    2:51.02   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    40.39  1:28.13  2:14.70    2:59.91   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    41.93  1:29.48  2:18.18    3:02.16   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    40.57  1:29.34  2:20.70    3:03.70   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    46.18  1:40.31  2:34.96    3:24.43   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Flickor 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            35.70   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            38.80   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            41.20   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            42.45   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            42.52   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            42.84   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            43.87   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            44.37   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            47.03   
10  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            51.36   
11  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians            53.16   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            25.06   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            25.06   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            20.07   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            28.45   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    1:10.71  2:30.64  3:50.52    5:07.46   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    1:16.75  2:38.80  4:01.31    5:23.50   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    1:18.63  2:44.61  4:10.76    5:33.26   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    1:16.32  2:41.76  4:08.61    5:34.05   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    1:22.48  2:49.98  4:17.72    5:45.57   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    1:21.61  2:53.15  4:24.32    5:51.73   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    1:25.45  2:56.96  4:29.20    5:54.16   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    1:24.84  2:57.00  4:29.03    5:55.76   
Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    1:25.20  2:57.80  4:31.64    6:02.59   
10  Elina Adolfsson  1999  Simklubben Nautilus    1:30.09  3:09.06  4:48.48    6:25.92   
11  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    1:34.66  3:17.14  5:00.11    6:40.77   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    37.79        1:18.59   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    39.11        1:20.45   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    41.21        1:24.89   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    41.06        1:25.81   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap    38.79        1:29.49   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    42.63        1:31.51   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    45.15        1:38.62   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    47.39        1:40.38   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    49.49        1:48.19   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    33.85        1:09.35   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    34.30        1:10.40   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    35.86        1:13.73   
Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    36.08        1:17.45   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    36.79        1:18.19   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    39.30        1:20.00   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    43.45        1:30.76   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simsällskap    43.06        1:33.16   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor 11oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    46.37        1:39.52   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus    47.92        1:41.43   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap    49.20        1:47.43   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap    52.12        1:50.09   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    56.97        1:56.01   
Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            DSQ   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            DSQ   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor 11oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    41.27        1:27.41   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    39.85        1:28.66   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    46.04        1:31.39   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    43.91        1:36.04   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    50.13        1:39.21   
Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus    49.58        1:47.85   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    56.24        1:53.64   
Alda Wistrand  2001  Simklubben Nautilus    1:02.29        2:10.32   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus            DSQ   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor 11oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    38.89        1:21.70   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    40.63        1:28.28   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    43.51        1:30.01   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    41.48        1:30.60   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    43.34        1:31.43   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    43.37        1:31.82   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    43.37        1:32.02   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    46.09        1:34.78   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    46.09        1:35.22   
10  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    48.19        1:38.66   
11  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    53.56        1:48.01   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Minna Johansson  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            43.63   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            43.93   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            44.85   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap            47.66   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            50.73   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            39.71   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            43.37   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            47.14   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians            54.87   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Flicko 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    40.98        1:23.32   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    44.41        1:30.92   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    46.16        1:31.86   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    44.75        1:32.11   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    46.70        1:33.73   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    46.62        1:33.96   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    46.62        1:35.02   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    48.85        1:36.62   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    49.49        1:39.40   
10  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    50.49        1:40.24   
11  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    52.25        1:47.91   
12  Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare    51.87        1:48.64   
13  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    52.95        1:50.90   
14  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians    56.26        1:54.18   
15  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    58.76        1:59.54   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Flicko 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    38.55        1:18.54   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    38.85        1:19.87   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    40.52        1:22.49   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    41.75        1:23.41   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    42.25        1:27.11   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    43.04        1:27.39   
Elina Adolfsson  1999  Simklubben Nautilus    44.94        1:32.01   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    47.90        1:32.86   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    47.71        1:35.73   
10  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    47.05        1:35.76   
11  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    47.96        1:36.84   
12  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    48.36        1:37.96   
13  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    49.06        1:38.36   
14  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simsällskap    50.43        1:43.80   
15  Linnea Ytterstene  1999  Västerås Simsällskap    1:01.60        2:10.71   
Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Vanja Haals  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Pojka 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    48.91        1:46.56   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    52.20        1:48.93   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    51.49        1:49.23   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    54.34        1:50.63   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    56.01        1:56.08   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Pojka 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    44.31        1:33.05   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    47.50        1:37.38   
Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    46.82        1:40.07   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    50.21        1:45.36   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simsällskap    51.45        1:52.18   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            53.74   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            53.76   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            54.31   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            54.42   
Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            56.83   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            58.46   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            58.62   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            58.64   
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            59.02   
10  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            59.09   
11  Elsa Lundblad  2002  SK Strängnäs Frisimmare            1:00.15   
12  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            1:00.49   
13  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus            1:03.22   
14  Ronja Wauge  2002  Köpings Simsällskap            1:11.33   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Josefine Stenman  2002  Simklubben Nautilus            DSQ   
Tyra König  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            44.32   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            44.35   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            44.74   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            48.90   
Felicia Fastrup  2001  SK Strängnäs Frisimmare            49.00   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            51.61   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            51.69   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            52.45   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            55.58   
10  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            57.82   
11  Emelie Widhe  2001  SK Strängnäs Frisimmare            58.60   
12  Elin Karlsson  2001  Simklubben Nautilus            59.15   
13  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            1:00.11   
14  Alda Wistrand  2001  Simklubben Nautilus            1:06.61   
15  Jennie Lundgren  2001  Simklubben Nautilus            1:09.36   
Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            53.76   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            54.31   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            50.03   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap            53.39   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians            1:01.01   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            1:01.28   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.82  1:16.28  2:02.56    2:40.57   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    37.19  1:21.45  2:08.70    2:47.62   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    43.14  1:28.57  2:14.67    2:57.02   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    42.20  1:27.46  2:21.60    3:01.43   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    42.85  1:31.25  2:22.84    3:02.71   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    43.70  1:34.36  2:26.34    3:07.95   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    43.77  1:32.32  2:27.26    3:09.43   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    44.59  1:37.53  2:34.77    3:15.26   
Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    45.33  1:38.63  2:32.79    3:17.13   
10  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    45.39  1:39.47  2:38.26    3:22.22   
11  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    43.51  1:38.43  2:37.18    3:23.29   
12  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    50.27  1:44.78  2:42.84    3:25.67   
13  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simsällskap    49.06  1:46.73  2:43.39    3:30.99   
14  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    52.64  1:49.54  2:46.67    3:33.35   
Elina Adolfsson  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    39.63        1:25.63   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    41.74        1:29.62   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    43.65        1:32.59   
Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 4X50m Medley Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            2:49.71   
  Victoria Åberg  2001      39.90        39.90   
  Hannah Brunzell  2001      45.45        1:25.35   
  Karolin Holmberg  2001      44.50        2:09.85   
  Emelie Ångström  2001      39.86        2:49.71   
                     
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            3:01.97   
  Clara Lönnberg  2001      45.17        45.17   
  Felicia Fastrup  2001      49.20        1:34.37   
  Wilma Wennerberg  2001      43.63        2:18.00   
  Josefin Kahlbom  2001      43.97        3:01.97   
                     
Västerås Lag 2  2001  Västerås Simsällskap            3:31.51   
  Edith Jernstedt  2002      44.63        44.63   
  Ebba Rydberg  2001      1:01.70        1:46.33   
  Sofia Båvenäs  2002      20.58        2:06.91   
  Filippa Sterling  2002      1:24.60        3:31.51   
                     
Nautilus Flickor  2001  Simklubben Nautilus            DSQ   
  Jennie Lundgren  2001      51.49        51.49   
  Emma Sibelius  2002      57.75        1:49.24   
                     
Ösa [2001]  2001  Örebro Simallians            DSQ   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Medley Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Max Fahlén  2001      1:01.38        1:01.38   
  Edvin Berggren  2002      1:02.07        2:03.45   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim Flicko 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:12.12   
  Emma Bergkvist  2000      32.37        32.37   
  Amanda Hyllbrant  1999      32.98        1:05.35   
  Josefine Regard  2000      37.46        1:42.81   
  Anna Eriksson  1999      29.31        2:12.12   
                     
Ösa Lag 1 [1999]  1999  Örebro Simallians            2:23.02   
  Isabelle Fredriksson  1999      33.61        33.61   
  Ida Nederman  2000      37.32        1:10.93   
  Lina Nederman  2000      36.02        1:46.95   
  Tea Tagesson  2000      36.07        2:23.02   
                     
Strängnäs F 11-12  1999  Strängnäs Simsällskap            2:23.38   
  Linnea Åkerman  1999      36.36        36.36   
  Amanda Granlund  1999      35.51        1:11.87   
  My Lord  1999      35.34        1:47.21   
  Ellinor Larsson  1999      36.17        2:23.38   
                     
Västerås Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            2:29.21   
  Andréa Persson  1999      32.29        32.29   
  Vanja Haals  1999      47.51        1:19.80   
  Josefine Johannesson  1999      33.81        1:53.61   
  Felicia Näsström  1999      35.60        2:29.21   
                     
Nautilus Lag 1  1999  Simklubben Nautilus            2:38.46   
  Amanda Hagsten  2000      37.75        37.75   
  Elina Adolfsson  1999      39.51        1:17.26   
  Awaz Nabi Pour  2000      39.97        1:57.23   
  Linnéa Ärlegård  1999      41.23        2:38.46   
                     
Ösa Lag 2 [1999]  1999  Örebro Simallians            2:39.53   
  Clara Momats  2000      36.44        36.44   
  Terese Engström  1999      41.31        1:17.75   
  Maja Jansson  1999      39.90        1:57.65   
  Minna Johansson  2000      41.88        2:39.53   
                     
Köpings SS Damer  1999  Köpings Simsällskap            2:45.91   
  Tova Wauge  2000      36.91        36.91   
  Matilda Jungstedt  2001      52.46        1:29.37   
  Nora Laine  2000      40.60        2:09.97   
  Julia Budde  1999      35.94        2:45.91   
                     
Västerås Lag 2  1999  Västerås Simsällskap            2:50.69   
  Rebecca Båvenäs  1999      36.63        36.63   
  Linnea Ytterstene  1999      1:00.48        1:37.11   
  Ebba Bergqvist  2000      39.39        2:16.50   
  Rebecca Mörtstrand  1999      34.19        2:50.69   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            2:16.65   
  Anton Johansson  1999      33.18        33.18   
  William Ejlegård  2000      36.33        1:09.51   
  Alessandro Bonetti  1999      33.20        1:42.71   
  Harald Brobacke  1999      33.94        2:16.65   
                     
Ösa Herrar [2000]  2000  Örebro Simallians            3:02.61   
  Eric Valjus  2000      38.08        38.08   
  Anton Wallin  2000      45.17        1:23.25   
  Simon Baastad  2002      44.22        2:07.47   
  Markus Engström  2001      55.14        3:02.61   
                     
Västerås Herrar Lag 2  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Gijs Dijkhuizen  2000      42.12        42.12   
  Victor Nilsson  2000      45.56        1:27.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.00  Utskriftsdatum  26 november 2011 
Licensierad till: Simklubben Nautilus  Utskriftstid  17:51 
 
Skribent: Göran Titus

Postadress:
Lindesbergs SS - Simidrott
Kungsgatan 39, Kungsgatan 39
71130 Lindesberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info